Er is een stijging te merken in het aantal kiesgerechtigden. Dat is ook de reden waarom de stemlocaties zijn uitgebreid, zegt Nasier Eskak, directeur bij het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza). De Biza-directeur geeft aan dat het aantal kiesgerechtigden in 2020 op 387.000 stond.
Voor de verkiezing van 25 mei is het aantal kiesgerechtigden gestegen naar 410.000. “Het electoraat is gegroeid. Er is een stijging van meer dan 14.000 kiesgerechtigden dit jaar. Dat is ook de reden waarom er meer stemlocaties zijn toegevoegd,” aldus Eskak zaterdag.
Eskak laat weten dat er per stembureau maximaal 750 burgers gedirigeerd mogen worden. Er is een regel dat er maximaal 750 personen naar een stembureau mogen worden gestuurd. Voor sommige stembureaus met minder dan 750 kiezers geldt deze regel niet, maar voor de grotere ressorten blijft de limiet van 750 personen per stembureau van kracht.
Het ministerie van Biza hield in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei 2025 een informatiesessie voor de media, waarbij uitleg werd gegeven over onder andere de verkiezingscyclus, het nieuwe kiesstelsel, de verkiezingskalender en de zetelberekening. Dit vond plaats in de Lalla Rookh Ballroom.