Maurice Roemer, wordt morgen beëdigd als nieuwe governor van de Centrale Bank van Suriname (CBvS). Rafiek Sheorajpanday, penningmeester bij de Surinaamse Bankiersvereniging (SBV) tevens CEO bij de Hakrinbank N.V., geeft tegenover Suriname Herald aan, dat de bankiersvereniging content en blij is met Roemer als nieuwe governor van de CBvS.
Roemer is volgens Sheorajpanday iemand die de nodige kennis en ervaring heeft van de financiële sector, van pensioenaangelegenheden en ook bankaangelegenheden. Vandaar dat Roemer de geschikte persoon is om de job als governor te bekleden. Hij geeft verder aan dat Roemer de nodige competenties heeft, te weten een constructieve en zakelijke houding en instelling. “Dat zijn goede eigenschappen en elementen om een succesvolle governor te zijn”, zegt Sheorajpanday. Roemer is volgens hem instaat om de uitdagingen bij de CBvS aan te gaan.

Roemer is namelijk directeur van Self Reliance teven president-commissaris bij de Hakrinbank en is voorgedragen door de bankiersvereniging, de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA). De functie van governor gaat hij kunnen invullen omdat Roemer namelijk met pensioen gaat bij Self Reliance.
Sheorajpanday geeft verder aan dat ze Roemer hebben voorgedragen na afstemming met hem. Hij was bereid samen met de verschillende partners zijn schouders onder het werk te zetten. “Het is momenteel geen aantrekkelijke functie”, zegt Sheorajpanday. De bankiersvereniging, de VSB en de ASFA hebben het vertrouwen in Roemer dat die de functie als governor goed gaat kunnen invullen.
De bankiersvereniging heeft het gerucht dat Gillmore Hoefdraad, minister van Financiën, CEO van Lutchman & Co/Moore Suriname, Michael Lutchman, wil hebben als governor, inderdaad gehoord. Sheorajpanday geeft aan dat hij niet op geruchten wil reageren. Tijdens het overleg dat de bankiersvereniging, de VSB en de ASFA hebben gehad met president Desi Bouterse en de regeringscommissaris, was Hoefdraad eveneens aanwezig. Hoefdraad heeft op geen enkel moment blijk gegeven dat hij de kandidatuur van Roemer afwijst.
Sheorajpanday geeft verder aan dat in de financiële sector vertrouwen van belang is. De samenleving heeft vertrouwen in de banken en de CBvS. Ze verwacht dat de CBvS integer en deskundig handelt conform een goed beleidskader dat evenwichtige verhoudingen in het monetaire systeem teweegbrengt. De verwachting is eveneens dat de CBvS zich onafhankelijk opstelt tegenover de regering.
Sheorajpanday benadrukt dat de uitdagingen bij de moederbank groot zijn. Men moet niet de illusie hebben dat de problemen binnen een dag opgelost zijn. “We hebben vertrouwen in Roemer dat die de oplossingen zal kunnen brengen”, aldus Sheorajpanday.
Vishmohanie Thomas