“Ik zal Suriname redden,” zegt een zelfverzekerde Edward Belfort in gesprek met Suriname Herald. Volgens Belfort heeft hij van de Almachtige een droom gehad dat hij in 2020 een gooi mag doen naar het presidentschap. De politicus zegt dat hij dit al bekend heeft gemaakt aan zijn partij en dat de partij ook positief heeft gereageerd. Ook vanuit de samenleving zijn de reacties positief, aldus de politicus.
Suriname heeft de afgelopen periode een dieptepunt gekend. Armoede, moreel verval, achteruitgang van de economie en de corruptie zijn volgens Belfort enkele zaken die het land in zijn greep houden. De parlementariër is van mening dat er nu eindelijk iemand moet opstaan die de strijd moet aangaan om het land te redden.
Belfort zegt dat hij op dit moment de geschikte persoon is die het voortouw moet nemen om de kar te trekken. Hij vraagt de samenleving om hem hierin te ondersteunen. Naar zijn zeggen heeft de huidige regering Suriname niet kunnen redden zoals zij dat heeft beloofd. “In plaats van welvaart zien we armoede. In plaats van een bloeiende economie zien we dat Suriname een drugsland aan het worden is. Suriname zou tussen 2010 en nu een voedselschuur worden in de wereld. In plaats van voedsel produceert Suriname nu meer cocaïne voor de wereld.”
Het land moet worden gered en daarvoor wil Belfort zich inzetten. Een van de zaken waarvoor hij zich sterk maakt is om de rechterlijke macht die positie te geven die zij verdient. “Wat we nu meemaken, is belachelijk. Dat een president de rechtelijke macht telkens zit te beledigen kan niet, vindt de toekomstige president van Suriname.