Wanneer we kijken naar de weg die de heer Albert Ramdin heeft afgelegd om vandaag het hoogste ambt te vervullen bij de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), dan moeten we als Surinamers als één man achter zijn benoeming staan.
Op 10 maart 2025 werd Ramdin gekozen tot secretaris-generaal van de OAS voor een termijn van vijf jaar. Hij werd voorgedragen door de Surinaamse regering, met de steun van Caricom, en werd bij acclamatie gekozen nadat de kandidaat van Paraguay zich had teruggetrokken.
Deze eer is voor het eerst aan Suriname toegekend. We mogen trots zijn dat een Surinamer het zover heeft geschopt. Als we de ontwikkelingen sinds 5 juni 1873 tot heden in overweging nemen, kunnen we met recht stellen dat de heer Albert Ramdin niet alleen als Surinamer, maar ook als Hindoestaan, geschiedenis heeft geschreven op intellectueel gebied, en dat op een positieve manier. Deze naam zal de komende vijf jaar onmiskenbaar verbonden blijven met de OAS. Iedere burger van de aangesloten landen bij deze organisatie zal zich bewust zijn van deze naam, en zelfs de wereldburger zal ermee te maken krijgen. Wat een topprestatie voor een kleine natie!
Voor meer informatie over zijn biografie kunt u Google raadplegen.
Het is inspirerend en zeker aan te raden om zijn biografie door te nemen. Het behoeft eigenlijk geen verdere uitleg dat deze opmerkelijke man Suriname opnieuw op de wereldkaart heeft gezet, zoals eerder bijvoorbeeld Anthony Nesty dat deed. Persoonlijk vind ik dat ook hij geëerd dient te worden door zijn naam te verankeren. Een mooi gebaar zou kunnen zijn om het Eenheidsplein naar hem te vernoemen: het Albert Ramdin Eenheidsplein (dat klinkt goed en heeft bovenal een grote meerwaarde).
Hemantkumar Biere
Stichting 5 juni 1873