Minister Eugène van der San van Justitie en Politie (Juspol) ziet VHP-voorzitter Chan Santokhi als een vijand gelet op de wijze hoe Santokhi zich gedraagt tegenover een minister van Juspol waar hij zelf ook de functie heeft vervuld.
“Ik heb reden genoeg om hem als een vijand te zien. Ik bepaal wie ik als vijand zie,” zei Van der San vandaag tijdens een persconferentie.
Hij is van oordeel dat Santokhi om politieke redenen informatie misbruikt. Deze informatie verkrijgt hij vanuit gelederen binnen het Korps Politie Suriname (KPS) en van de veiligheidsadviseur van president Desi Bouterse, Melvin Linscheer. Volgens hem houdt Linscheer nauw contact met Santokhi en bespreekt allerhande zaken met hem. “Hierdoor is Santokhi goed op de hoogte van het reilen en zeilen van de plannen van de minister van Juspol,” zegt hij.
Hij geeft verder aan dat binnen het KPS hij tentakels heeft waar hij ook informatie van krijgt. Om politieke redenen maakt Santokhi misbruik van de verkregen informatie met leugenachtige beweringen ten aanzien van het ministerie. “Dit is het gevolg van de zoete broodjes die worden gebakken met de vijand,” zegt Van der San.
Van de operatie Octopus is de minister niet op de hoogte, omdat hij daar nooit bemoeienis mee heeft gehad. Dit geeft Van Der San als antwoord op de vraag van de VHP in hun persbericht of de operatie Octopus nog bestaat. Volgens hem is er nooit iets bijzonders gerapporteerd geworden over deze operatie. Deze operatie is tot stand gekomen buiten de zicht van de minister en wel in overleg met de korpschef. Hierdoor wist de korpschef meer dan de minister over dit plan. “Aan mij is nooit iets bijzonders gerapporteerd dan een aantal verhalen,” zegt Van der San.
Vishmohanie Thomas